* میل ورم خشک شده:

 

میل ورم خشک شده

میل ورم خشک شده منبع بزرگی از پروتئین، تغذیه بسیار آسان برای پرندگان و همچنین برای پرندگان حشره خوار و ماهی ها بسیار جذاب هستند. میل ورم خشک شده برای پرندگان تخم گذار بسیار مناسب است و همچنین جایگزین مناسبی برای تغذیه ماهی ها می باشد و می توان مدت طولانی در جای خنک نگهداری کرد بدون آنکه فاسد شود.

برخی از مزایایی میل ورم خشک شده عبارت اند از:

  • سرشار از پروتئین ، چربی، پتاسیم، فسفر و انواع ویتامین هستند که پرنده ها برای حفظ انرژی و شادابی، و ماهی ها برای حفظ رنگ دانه های خود به آن نیاز دارند.
  • غذای مورد علاقه انواع ماهیان آکواریومی، انواع قناری، انواع فنچ، انواع سهره و …
  • غذای محبوب جوجه ها  و اردک های پرورشی و وحشی و همچنین مرغ های پرورشی
  • استفاده آسان: طوری که آنها برخلاف میل ورم زنده هیچ تحرکی ندارند بنابراین از ظرف غذا به بیرون خارج نمی شوند.
  • تغذیه به پرندگان و ماهیان در تمام فصل سال.
  • بر خلاف میل ورم زنده احتیاج به فریز کردن ندارد

مزیت استفاده از  کرم میل ورم برای پرندگان (قناری، فنچ، سهره و …):

* مصرف میل ورم سرعت رشد و مستی را در پرنده های بالغ افزایش می دهد.

* مصرف کرم میل ورم سرعت رشد جوجها را تسریع می بخشد.

* از آنجایی که این پرندگان در طبیعت برای تامین پروتئین و مواد معدنی مورد نیاز خود از رژیم غذایی حشره خواری استفاده می کنند این کرمها با داشتن پروتئین بالا بهترین و طبیعی ترین جایگزین منابع پروتئینی دیگر از جمله تخم مرغ و مکملهای پروتئینی مصنوعی می باشد.

*مصرف کرم میل ورم و کاهش تلفات در جوجه ها: از آنجایی که این پرندگان در طبیعت از حشرات برای تغذیه جوجه های خود جهت تامین پروتئین و مواد معدنی بدن جوجه ها استفاده می کنند این کرم ها با داشتن پروتئین بالا، مواد معدنی و ویتامین ها بهترین و طبیعی ترین گزینه برای تغذیه جوجه ها می باشند.

 

افراد زیادی هستند (پرورش دهندگان و نگه دارندگان) که از کرم میل ورم و سایر حشرات پرورشی برای تامین پروتئین حشره خواری جانورانشان استفاده  می کنند و پروتئینی که از طریق حشره وارد بدن جانور شود بسیار مهم است چون پرندگان و خزندگان و سایر جانوران حشره خوار در محیط طبیعی خود با خوردن حشرات در صد بالایی از پروتئین و  مواد معدنی مثل پتاسیم، فسفر و … را دریافت می کنند.

میل ورم خشک شده

1-آنالیز ارزش غذایی میل ورم خشک شده:

پروتین:53%
چربی:28%
فیبر:6%
آب:5%

2.نحوه تغذیه میل ورم خشک شده به جانوران:

از آنجایی که مرحله خشک کردن میل ورم (بر خلاف میل ورم زنده که دارای درصد بالایی از آب هست) رطوبت بدن کرم را کاهش میدهد، پس باید مطمعن باشید که موقع تغذیه جانور از میل ورم خشک شده ، منبع آب پاک در اختیار جانور قرار داده شود این موضوع مواقعی که میل ورم خشک شده را به جوجه ها تغذیه می کنید بسیار بسیار نکته مهمی است تا بدن جوجه درچار کم آبی نشود.

3. مصارف میل ورم خشک شده:

از میل ورم خشک شده برای تغذیه انواع خزنده و از پرندگان وحشی و جوجه تیغی گرفته تا انواع ماهی ها استفاده می شود.

پرورش دهندگان و نگه دارندگان زیادی هستند که میل ورم را به انواع حیوانات تغذیه می کنند. از انجایی که این میل ورم ها 100% طبیعی و سرشار از پروتین هستند به واقع به تمام حیوانات می توان تغذیه کرد.

*نکته مهم که در مورد تغذیه میل ورم خشک شده باید دقت کرد این است که مقدار بسیار زیاد را در یک وعده به جانورتان ندهید. از میل ورم خشک شده نباید به عنوان غذای اصلی استفاده شود از این کرم ها به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید.

میل ورم خشک شده برای پرندگانی مثل مرغ مینا، بلبل ها، بلبل هزار دستان، سهره،قناری ها، بلوبردها، سینه سرخ ها، سارها، توکاها، الیکایی ها، صعوه جنگلی، توکا سیاه، چرخ ریسک ها، دارکوب ها و سایر پرندگان حشره خوار محبوبت زیادی دارد و همچنین برای اردک ها و جوجه ها که دیوانه وار عاشق کرم هستند محبوبیت دارد.

4.فصل تغذیه میل ورم به جانوران:

میل ورم خشک شده را در تمام فصل سال می توان به جانوران تغذیه کرد نه فقط برای فصل زمستان.

میل ورم ها را می توانید به چند طریق به حیوان بدهید. می توانید بر روی زمین پخش کنید، می توانید بصورت غذای تشویقی به جانورتان بدهید و همچنین می توانید آن ها را در غذای پرنده یا جانور میکس کنید و به خورد جانور بدهید.

و در آخر این نکته را فراموش نکنید که میل ورم خشک شده و زنده بزرگترین جایگزین برای پرندها و خزنده ها در مواقعی که پروتئین حشره خواری در دسترس نیست بسیار مفید است.

*************************************************************************************************

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *